כיצד תבחרו פתרון אחסון אתרים

 

יש כיום כל כך הרבה פתרונות אחסון אתרים - תיקיות, שרתים בחוות שרתים תמורתתשלום זעום, תמורת תשלום מלא, תמורת פרסום וכו'. הבחירה היא קשה ולעיתים מפתהללכת על הפתרון הפשוט ו/או כמובן הזול ביותר אבל יש כמה דברים חשובים שצריךלדעתעל אחסון אתרים לפני שמקבלים החלטה. במאמר זה תלמדו על כל האילוצים וכל הסכנות הטמונות בבחירת פתרונות לא מתאימים של אחסון אתרים הן לטווח הארוך והן לטווח הקצר. אז תעזבו את כל הפלאיירים ואת כל הפרסומים הנוצצים באתרים שמבטיחים לכם פרסום בחינם! פרסום תמורת דולר! או פרסום בחינם תמורת דולר! בואו ללמוד על פתרונות אחסון אתרים ולגלות מידע שאף חברה לא רוצה שתדעו.

 

אחסון אתרים לפי נפח:

אחסון אתרים מתבצע על גבי שרת. מדובר על רכישה של חומרה יקרה ועל אחזקתה בשוטף. כאשר חברה - בעיקר אם היא חברה חדשה או לא מוכרת - מציעה לכם אחסון אתרים תמורת סכום מסויים ללא קשר לנפח האתר, זה בדיוק המקום להתחיל להיות ספקניים. הרי נפח האתר הוא בדיוק מה שקובה כמה מקום האתר יתפוס על גבי השרת. זה בדיוק כמו שלא יכול להיות שבאותו בניין יש דירת 50 מטר רבוע ובצד השני שלו יש דירת 80 מטר רבוע ושני בעלי הדירות ישלמו דמי שכירות ואף ארנונה באותו סכום! אין מצב כזה. לכן, כאשר חברות אחסון אתרים מציעות לכם אחסון אתרים במחיר זעום של החל משני דולר ליום אחסון ללא קשר לנפח האתר יש כמה סברות: מדובר על חברה קיקיונית של אחסון אתרים אשר לא מעמידה לרשותכם לא את החומרה הדרושה ולא את הצוות הטכני הראוי לניהול תקשורת שוטפת בין השרת אליו יושב האתר לבין רשתות האינטרנט.יתכן כי אותה חברת אחסון אתרים מגבילה את בעלי האתרים בגישה לאתר ואף מגבילה את מספר הגולשים באתר והרי זה הדבר האחרון שבעל אתר אמור להסכים לו!


אחסון אתרים - שימו לב לחוזה המוצע:

חוזה של אחסון אתרים הוא לרוב לשנה אבל - שימו לב שיש לכם הזדמנות לצאת באם אינכם מרוצים מתפקוד האתר בשל בעיות טכניות אשר לא מאפשרות לכם להעלות תכנים חדשים לאתר ו/או תקלות אשר מונעות גלישה חופשית באתר. גם אם אתם מקבלים הצעה מפתה לשנה תמורת דמי אחסון אתרים במחירים ממש אטרקטיביים כולל דומיין לשנה מתנה! מה שחשוב באתר אינטרנט הוא שהוא יקבל את התמיכה הטכנית, מבחינת חומרה ותקשורת ולא כל ההטבות מסביב. אם גולשים לא יכולים לראות את האתרשלכם או להשתמש בו אזי אתם מפסידים לקוחות פוטנציאליים וחבל! אין שום מחיר ששוה את זה, הרי לשם כך בניתם אתר - בכדי שגולשים יאתרו אתכם.


אחסון אתרים תמורת פרסום גוגל - היזהרו מהמודל:

יש מודל של אחסון אתרים חינם אין כסף בתמורה להקצאת שטח פרסום של גוגל באתר הבית שלכם. מדובר על ויתור סמלי על שטח קטן קצוב על גבי עמוד הבית ושאר עמודי האתר בהם גוגל ישראל מפרסם אתרים אחרים בתוך האתר שלכם. היתרון הוא שאתם לא משלמים ולו אגורה ואתם נהנים משרת איכותי ותמיכה ברמה הגבוהה ביותר החיסרון הוא שאין לכם שליטה על הפרסום באתר שלכם!